Wyobrażasz sobie chociażby dzień w Twoim życiu bez telewizora? Jeżeli tak, to gratulujemy niepodatności na media, a jeżeli jesteś z tych, którym broń Boże, aby pilot przestał działać - zapraszamy do naszego wirtualnego poradnika poświęconego najczęstszym usterkom pilotowym. Dodatkowo wspomnimy również o tym, co zrobić, kiedy pilot niestety mimo usilnych starań uruchomienia nim telewizorem, nie zadziała jak powinien. Więcej poniżej.
Zacznijmy może od tego, że prawdopodobnym powodem złej pracy pilota do telewizora jest wyczerpywanie się baterii. Ponadto nasz odbiornik fal podczerwieni może być zanieczyszczony, albo zabrudzeniu uległa przednia szybka, którą ten odbiornik zasłania. Co więcej, problemem może być też upadek pilota tv, który spowodował zniszczenie jakichś jego wewnętrznych podzespołów, albo niefortunnie podczas upadku nasz pilot telewizyjnych spadł tak na ziemię, że poszczególne klawisze zostały kompletnie wgniecione i nie da się ich przydusić, aby wybrać dany kanał, czy włączyć określoną funkcję. Co w każdej z tych sytuacji zrobić?

Pilot od telewizora
Zaczynamy od początku. Najprostsza wskazówka mówi o tym, żeby wymienić baterie, albo rozebrać na części składowe naszego pilota i sprawdzić raz jeszcze po złożeniu, czy wszystko działa bez zarzutów. Dodatkowo trzeba także wspomnieć o wyczyszczeniu odbiorników fal podczerwieni, a także szybkę osłaniającą. Nie jest to tak łatwe, jak się wydaje, zwłaszcza że chodzi o to, jak i czym to wyczyścić, dlatego dobrze jest niekiedy skorzystać w tym celu z porad doświadczonych fachowców. Ponadto nie zapominajmy też i o tym, żeby rzucić okiem na to, w jakim stanie są uchwyty obudowy – możemy to zrobić w momencie, gdy wyjmujemy baterie. W ten sposób sprawdzimy, czy gdzieś w jakimś innym miejscu na naszym pilocie telewizyjnym nie ma charakterystycznych wkrętów. Jeżeli jednak podejmiemy się czyszczenia pilota samodzielnie, koniecznie powinniśmy wykorzystać do tego chusteczki higieniczne, wodę z octem, albo wodę z dobrej jakości płynem do naczyń.
Artykuł dzięki: